Wszystkie wpisy

Sweety® Y-1, innowacyjny produkt firmy Chr. Hansen, został uznany za Najlepszy Dodatek Przetworów Mlecznych na świecie

A

Sweety® Y-1, innowacyjny produkt firmy Chr. Hansen, został uznany za Najlepszy Dodatek Przetworów Mlecznych na świecie

Podczas XIII Globalnego Kongresu Mleczarstwa, odbywającego się w Lizbonie, firma Chr. Hansen zyskała światowe uznanie, otrzymując nagrodę w kategorii Najlepszy Dodatek Przetworów Mlecznych dzięki nowo wdrożonej formule kultur bakterii, stosowanej w produkcji między innymi jogurtów, twarogów, kremowych serków i kefirów: Sweety® Y-1.

Światowe Nagrody Innowacyjności Mleczarskiej to najbardziej prestiżowe międzynarodowe wyróżnienia w branży mleczarskiej przyznawane za innowacyjność i wybitność. Konkurs jest organizowany przy współpracy FoodBev Media. W tym roku jury rozpatrzyło 167 kandydatur z ponad 19 krajów w 22 kategoriach. Przyznając nagrodę za Najlepszy Dodatek Przetworów Mlecznych, jury podkreśliło: Sweety® Y-1 jest przełomowym odkryciem, ponieważ pozwala obniżyć zawartość cukru wyłącznie za pomocą kultur bakterii. Jest to unikatowe rozwiązanie umożliwiające wyjście naprzeciw oczekiwaniom konsumentów oraz szerokie zastosowanie. To istotne narzędzie w procesie tworzenia pysznych jogurtów o niskiej zawartości cukru!

Jesteśmy niesamowicie dumni oraz podekscytowani tym osiągnięciem. Wprowadzenie Sweety® Y-1 spotkało się z szerokim odbiorem wśród konsumentów we wszystkich regionach oraz wzbudziło zainteresowanie nową formułą. Mieliśmy świadomość, że Sweety® Y-1 to innowacyjna kultura bakterii, teraz wiemy, że to najbardziej innowacyjny składnik przetworów mlecznych na świecie – mówi Jessica Bentley, menedżer ds. rozwoju handlowego Fresh Dairy.

Sweety® Y-1 firmy Chr. Hansen to pierwsze kultury bakterii będące rozwiązaniem wspierającym producentów nabiału w tworzeniu słodszych produktów przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości dodawanego cukru. Mniejszy dodatek cukru nie powoduje utraty walorów smakowych produktu. Oznacza to, że producenci mogą dodawać mniej cukru, zachowując tak samo słodki smak produktu oraz uzyskując w ten sposób jego zdrowszą wersję. Ta innowacyjna formuła jest odpowiedzią na obecne trendy na rynku oraz popyt na zdrowsze, bardziej naturalne produkty.

Każdy produkt tworzymy z myślą o ulepszaniu żywności i poprawie zdrowia nie tylko naszego pokolenia, ale również tych przyszłych. Dlatego aktywnie zwiększamy swój wkład w realizację globalnych celów ONZ, w tym celu trzeciego: Dobre zdrowie i jakość życia. Wyróżniający się w naszej ofercie Sweety Y-1 jest innowacyjnym, naturalnym rozwiązaniem uwzględniającym ten cel, ponieważ opiera się na wykorzystaniu naturalnych składników w produkcji smacznych produktów nabiałowych o zmniejszonej zawartości cukru, a więc promuje zdrowy styl życia.

Powiązane posty

CP Kelco i Chr. Hansen rozwijają receptury vegurtów ambient

CP Kelco i Chr. Hansen rozwijają receptury vegurtów ambient

Najczęściej zadawane pytania dotyczące jogurtów

Najczęściej zadawane pytania dotyczące jogurtów

Jak zwiększyć wydajność nie obniżając jakości produktów mlecznych? – część 2

Jak zwiększyć wydajność nie obniżając jakości produktów mlecznych? – część 2