A

Bioprotekcja

Bioprotekcja to dodawanie do żywności naturalnie występujących kultur bakterii w celu zahamowania wzrostu niepożądanej mikroflory i ochrona żywności przed psuciem się. Jest to możliwe dzięki połączeniu wiedzy z techniki fermentacji z najnowszymi doniesieniami naukowymi. Zastosowanie dobrych bakterii w celu spowolnienia wzrostu złych bakterii, drożdży i pleśni jest z powodzeniem stosowane w różnych produktach spożywczych.

FreshQ®

Bioprotekcyjne kultury FreshQ® to całkowicie naturalny sposób zapobiegania psuciu się żywności i jej ochrony przed szkodliwymi mikroorganizmami, umożliwiający wydłużenie okresu przydatności do spożycia i zmniejszenie marnotrawienia żywności. Jest to bezpieczne rozwiązanie oparte na tradycyjnych metodach fermentacji, które pomagają chronić markę oraz obniżyć koszty związane, z jakością. FreshQ® znajduje zastosowanie w następujących aplikacjach: jogurtu, śmietany, serki homogenizowane, kefir, twaróg, ser typu feta, cottage cheese, ser typu pasta filata (kaszkawał, mozzarella, ser typu pizza).

BIOSAFE™

Kultury BIOSAFE™ pozwalają kontrolować ryzyko wystąpienia wtórnych wzdęć sera podczas procesu dojrzewania. Wydłużają termin przydatności produktu i dodatkowo zmniejszają ewentualne straty w produkcji. Naturalnej ochronę sera zapewnia seria BIOSAFE™.

SafePro®

Kultury SafePro® są naturalnymi kulturami spożywczymi, które chronią mięso w naturalny sposób. Pomagają zapobiegać zepsuciu, wydłużają okres przydatności do spożycia oraz utrzymują lub poprawiają bezpieczeństwo mięsa oraz łososia nawet po jego otwarciu. SafePro® są oparte na unikalnych szczepach bakterii znalezionych w bakteriach kwasu mlekowego, które są zwykle stosowane w produktach spożywczych.

Viniflora®

Viniflora® umożliwia wytwarzanie win o niskim poziomie lub bez obecności SO2 bez obniżania jego, jakości i przy znacznie mniejszej niepożądanej kwasowości. Wybrane drożdże i bakterie z naszej oferty pozwolą spełnić na zapotrzebowanie konsumentów na bardziej naturalne wina i światowe trendy dla mniejszej zawartości konserwantów. Viniflora® ułatwia producentom wina dostarczanie stabilnych i przyjemnych marek win z naturalnymi kulturami ochronnymi.

Kontakt

Masz pytania? Zapytaj naszego eksperta!

Marcin Kuprewicz

Business Manager – Dairy
tel. +48 601 326 593
plmk@chr-hansen.com

Marcin Hartman

Business Manager – Meat
tel. +48 601 916 759
plmha@chr-hansen.com