Wszystkie wpisy

Chr. Hansen angażuje się na rzecz ograniczania zmian klimatu

A

Chr. Hansen angażuje się na rzecz ograniczania zmian klimatu

Chr. Hansen dołączył do Business Ambition for 1.5°C, wspólnego apelu o pilne działania na rzecz klimatu. Wystosowały go agencje ONZ, biznes i liderzy przemysłu, którzy dostosowali swoją działalność do najbardziej ambitnego celu Porozumienia paryskiego, czyli ograniczenia globalnego wzrostu temperatur do 1,5 stopnia Celsjusza względem ery przedindustrialnej. W związku z tym zobowiązujemy się do wyznaczenia ambitnego celu redukcji emisji dwutlenku węgla poprzez inicjatywę Science Based Targets (SBTi).

Według SBTi musimy utrzymać wzrost temperatury na maksymalnym poziomie 1,5°C względem ery przedindustrialnej, aby zapewnić niskoemisyjną transformację, złagodzić niektóre z najgorszych skutków zmian klimatu oraz uniknąć nieodwracalnych szkód dla naszych społeczeństw, gospodarek i przyrody. SBTi zachęca wizjonerskich liderów biznesu, by publicznie zobowiązali swoje firmy do osiągnięcia celu 1,5°C.

Przyszłość przyjazna klimatowi

– Wyznaczając oparty na badaniach naukowych cel zgodny z maksymalnym wzrostem temperatur na poziomie 1,5°C, zobowiązujemy się do zapewnienia rozwiązań na rzecz przyjaznej klimatowi przyszłości – mówi prezes zarządu Chr. Hansena Mauricio Graber.

– Ostatnie kilka miesięcy pokazało, że kiedy działamy wspólnie z różnymi branżami, rządami i społecznościami, można znacznie przyspieszyć działania. W czasie pandemii COVID-19 stało się dla nas oczywiste, jak bardzo jesteśmy uzależnieni od przyrody oraz jak ważny jest stabilny światowy system zapewnienia żywności i ochrony zdrowia. Jest to zatem wyjątkowa okazja do podjęcia odważnych działań i zamknięcia drogi powrotu do stanu „business as usual”. Restart naszej gospodarki musi być zielony, co pozwoli sektorowi prywatnemu oraz instytucjom publicznym odbudować się na nowo – podkreśla Mauricio.

Zrównoważony dostawca

– Zobowiązanie do realizacji celu 1,5°C w biznesie jest wyraźnym sygnałem, że wzmacniamy nasze ambicje, jeśli chodzi o ograniczanie zmian klimatu – mówi Torsten Steenholt, wiceprezes zarządu Chr. Hansena odpowiedzialny za globalne operacje.

– W zeszłym roku osiągnęliśmy nasze zamierzenia w zakresie zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Dążąc do utrzymania właściwego kierunku, określamy obecnie oparte na naukowych podstawach cele redukcji emisji CO2 w całym naszym łańcuchu wartości. Jeszcze bardziej zwiększymy nasze wysiłki, aby stać się zrównoważonym dostawcą, koncentrując się na redukcji emisji pochodzących z produkcji i transportu. Ponadto nasze zespoły do spraw innowacji nieustannie poszukują nowych sposobów na przetwarzanie zasobów, na przykład, oferujemy naszym klientom bardziej skoncentrowane kultury o niższym śladzie węglowym – wyjaśnia Torsten.

Chr. Hansen posiada ponad 145-letnie doświadczenie we wprowadzaniu na rynek innowacji służących rozwiązywaniu globalnych wyzwań. Przykładowo nasze kultury mogą opóźniać psucie się fermentowanych produktów mlecznych, takich jak jogurt, i zmniejszyć ich marnotrawienie, przyczyniając się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

Zrównoważony rozwój jest kluczowym elementem DNA Chr. Hansena i dlatego uważamy, że naszym obowiązkiem jest podejmowanie skutecznych działań na rzecz walki ze zmianami klimatu. W styczniu zostaliśmy uznani przez Corporate Knights za najbardziej zrównoważoną na świecie firmę z obszaru dodatków do żywności i angażujemy się na rzecz dalszej minimalizacji naszego wpływu na środowisko.

Facebook Instagram Twitter Linkedin Youtube

Powiązane posty

Długa tradycja fermentacji

Długa tradycja fermentacji

Przyszłość alternatyw mięsa

Przyszłość alternatyw mięsa

Zachowaj świeżość i owocowy aromat białych i różowych win mimo skutków globalnego ocieplenia

Zachowaj świeżość i owocowy aromat białych i różowych win mimo skutków globalnego ocieplenia