Wszystkie wpisy

5 mega trendów w przemyśle spożywczym

A

5 mega trendów w przemyśle spożywczym

W swoim pierwszym międzynarodowym wywiadzie – jako dyrektor generalny firmy Chr. Hansen – Mauricio Graber, wyjaśnia globalne mega trendy kształtujące sektory żywności i napojów.

1. Globalny wzrost mleczarstwa

Pierwszy mega trend – to „rozszerzenie” kategorii produktów mleczarskich na całym świecie. „Ta kategoria jest już rozwinięta w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych, a teraz obserwujemy ogromny wzrost i rozwój mleczarstwa w Chinach i innych częściach Azji i Ameryki Łacińskiej”. W miarę jak globalna branża mleczarska rozszerza się, a produkcja wzrasta, Chr. Hansen poprzez swoje rozwiązania i kompetencje przyczynia się do poprawy zrównoważonego rozwoju w tym sektorze. „Filozofia produce more with less jest stałym celem naszego zespołu innowacyjnego. Pomagamy naszym klientom poprawić wydajność i produktywność. Najprościej rzecz ujmując, aby na przykład uzyskać więcej sera z jednego litra mleka. „

2.  Białka roślinne

Rozwojowi mleczarstwa towarzyszy zainteresowanie produktami pochodzenia roślinnego. Mauricio Graber nie spostrzega tych trendów jako wykluczające się i uważa, że firma Chr. Hansen jest dobrze przygotowana do rozwoju tego obszaru rynku.

„W każdym miejscu na świecie zawsze znajdziesz odrobinę dychotomii” – zauważa. „Nasz zasób wiedzy o mleczarstwie, wspiera platformy rozwiązań niemleczarskich, w których wykorzystujemy inne potencjalne typy białek, białka roślinne, w celu opracowania produktów o smaku przypominającym produkty mleczne. Nasze rozumienie mleczarstwa pozwala nam rozwijać produkty pochodzenia roślinnego”.

3. Walka z marnotrawieniem żywności i fermentacja

Poprzez swoje know-how z zakresu bioprotekcji, Chr.Hansen oferuje rozwiązania w zakresie ochrony żywności przy zachowaniu czystej etykiety. Produkty bioprotekcyjne firmy zostały opracowane jako alternatywa dla chemicznych środków konserwujących.

„Poprzez bioprotekcję możemy użyć dobrych bakterii, aby ograniczyć psucie się żywności i upewnić się, że jesteśmy w stanie ograniczyć marnowanie żywności, poczynając od produktów mleczarskich, a potem stosując ją w wielu innych kategoriach żywności” – wyjaśnia Mauricio Graber. „W przyszłości widzę naszą większą rolę w szerokiej kategorii napojów fermentowanych i kreowaniu innowacyjnych rozwiązań w tejże kategorii. Jestem tym bardzo podekscytowany, tak jak nasz zespół. „

4.  Zdrowie i odżywianie

Dział firmy zajmujący się zdrowiem i odżywianiem koncentruje się na technologicznych rozwiązaniach opartych na nauce. Priorytetem firmy są badania nad ludzkim mikrobiomem (całość drobnoustrojów w ludzkim ciele, które mogą być źródłem następnej generacji probiotyków). W zakresie zdrowia roślin grupa pracuje nad zastąpieniem stosowania pestycydów w rolnictwie za pomocą rozwiązań mikrobiologicznych, a w zakresie zdrowia zwierząt nad ograniczeniem stosowania antybiotyków w ich hodowli.

Grupa Chr. Hansen podjęła „namacalne kroki” „w obszarze probiotyków, koncentrując się na najlepiej udokumentowanych szczepach na świecie.

5. Barwniki naturalne i czysta etykieta

Trend czystej etykiety jest obecny w portfolio produktów firmy. Widać to wyraźnie w dziale barwników naturalnych, który odpowiada za około 20% przychodów grupy. Najważniejszym trendem w branży barwników jest potrzeba naturalnych rozwiązań, które dobrze sprawdzają się w gotowych produktach.

To co sprawia, że rozwiązania Chr. Hansen są wyjątkowe, to połączenie tych trendów.

Źródło: https://www.foodnavigator.com/Article/2018/10/15/Chr.-Hansen-CEO-talks-tapping-food-s-top-five-mega-trends

Facebook Instagram Twitter Linkedin Youtube

Powiązane posty

Chr. Hansen oferuje probiotyczne pastylki do ssania dla zdrowia zębów

Chr. Hansen oferuje probiotyczne pastylki do ssania dla zdrowia zębów

Dobre bakterie odgrywają ważną rolę w naszym mikrobiomie

Dobre bakterie odgrywają ważną rolę w naszym mikrobiomie

Chr. Hansen ogłasza Strategię 2025 – nasz cel: tworzyć lepszy świat, naturalnie.

Chr. Hansen ogłasza Strategię 2025 – nasz cel: tworzyć lepszy świat, naturalnie.