Nabiał

Szeroka gama silnie skoncentrowanych kultur wchodząca w skład serii YOFLEX® do zastosowań w produktach termofilnych. Seria YOFLEX® oferuje różne kultury odpowiadające za konsystencję, aromat i szybkość ukwaszania. Kultury z tej serii przeznaczone są do następujących aplikacji:

 • Jogurt produkowany metodą zbiornikową,
 • Jogurt produkowany metodą termostatową,
 • Jogurt pitny
 • Jogurt skoncentrowany

Nasza gama produktów EXACT® obejmuje serię wysoko skoncentrowanych kultur mezofilnych. Zostały one specjalnie opracowane do zastosowań w następujących aplikacjach:

 • Maślanka
 • Kefir
 • Kwaśna śmietana
 • Twarożki produkowane metodą UF
 • Ser śmietankowy
 • Twaróg

Gama produktów NU-TRISH® składa się z pojedynczych szczepów lub wygodnych mieszanek kulturowych do probiotycznych produktów mlecznych, opracowanych dla różnych rodzajów żywności i napojów. Chr. Hansen oferuje dobrze udokumentowane i przebadane probiotyczne szczepy i mieszaniny kultur o mocnej dokumentacją kliniczną i z udowodnionych korzyściach zdrowotnych:

 • LGG® (Lactobacillus rhamnosus)
 • BB-12 (Bifidobacterium animalis subsp. Lactis)
 • LA-5 (Lactobacillus acidophilus)
 • L. casei 431 (Lactobacillus paracasei subsp. Paracasei)

Bioprotekcyjne kultury FRESHQ® to całkowicie naturalny sposób na zmniejszenie ryzyka zepsucia się produktu powodowanego przez drożdże i pleśnie, a przez to wydłużenie okresu przydatności do spożycia i zmniejszenie marnotrawstwa żywności. Jest to bezpieczne rozwiązanie oparte na tradycyjnych metodach fermentacji, które pomagają chronić markę oraz obniżyć koszty związane, z jakością dla mleczarni. FRESHQ® znajduje zastosowanie w następujących aplikacjach: Jogurtu, Śmietany, Quark, Kefiru, Twarogu, Białych serów, Cottagecheese, Pasta Filata.

NOLA® to nowoczesny enzym laktozy opracowany dla kategorii produktów i o obniżonej zawartości cukru, a jeszcze bardziej w celu zaspokojenia potrzeb rynku na czyste, wolne od laktozy płyny. Głównymi zaletami NOLA® Fit są:

 • Zapewnianie autentycznego smaku produktów mlecznych
 • Zwiększenie słodyczy produktu bez dodawania cukru i dodatkowych kalorii
 • Optymalizacja opłacalności produkcji mleczarskiej bez użycia laktozy

ProKids je nový koncept jogurtového nápoje pro děti obsahující nejlépe zdokumentovaný probiotický kmen na světě Lactobacillus rhamnosus (LGG®).

NU-TRISH® GY-1 je nová kultura, která byla pro tento koncept vyvinuta kombinací kmene LGG® s pečlivě složenou jogurtovou kulturou. Výsledkem je, že můžeme dětem nabídnout velmi jemný a chutný jogurtový nápoj s velkým počtem živých probiotických bakterií.

Chr. Hansen oferuje nową gamę produktów dla nowego trendu rynkowego. Nasza nowa seria kultur na produkty mleczne pozwala producentowi wytwarzać zdrowe produkty jogurtowe na bazie roślin o łagodnym i świeżym smaku i gładkiej teksturze. Te kultury zawierają najlepiej udokumentowany na świecie probiotyk Bifidobacterium BB-12® i mają doskonałą szybkość nakwaszania. Wnieś łagodny, świeży smak i gładką konsystencję z jogurtu do alternatywnych produktów roślinnych!

Ser

Wszystkie kultury serowarskie z oferty Chr. Hansena są dostępne w wygodnym formacie DVS® (Direct Vat Set) lub EASY-SET ™ do bezpośredniego zaszczepiania w mleku. Nie jest wymagana wcześniejsza aktywacja ani inna obróbka przed użyciem, i mają wiele zalet pod względem elastyczności w stosowaniu, stałej wydajności i możliwości stosowania dostosowanych mieszanin kulturowych. Oferujemy szeroki wybór kultur startowych, obejmujących wiele różnych rodzajów sera takich jak: Cheddar, Continental, Cottage cheese, Grana, Pasta Filata, Soft and White cheeses.

Koagulant odgrywa kluczową rolę, jeśli chodzi o wydajność, dojrzewanie sera i optymalizację strumienia serwatki. Chr. Hansen oferuje szeroką gamę koagulantów składającą się z koagulantów wytwarzanych na bazie zwierzęcej i fermentacji i może pomóc w doborze optymalnego rozwiązania spełniającego Twoje potrzeby. Nasze produkty obejmują wymagania coagulation dla wszystkich rodzajów sera:

 • NATUREN® podpuszczka zwierzęca – podtrzymująca tradycję
 • MICROLANT® – umożliwiający naturalną produkcję
 • CHY-MAX® – dla nowoczesnego producenta serów

Chr. Hansen o oferuje szereg kultur wspomagających DVS® o unikalnych właściwościach, które ułatwiają rozwój nowych serów o charakterystycznych smakach. Do wyboru są również kultury wspomagające, które poprawiają strukturę, wygląd i wydajność w procesie produkcyjnym. Nasze wspomagające kultury, takie jak SWING®, Delight ™ lub DVS® CR Full Flavour pozwolą Ci dostosować twój ser i odróżnić go od konkurencji.

Chr. Hansen oferuje unikalny i różnorodny wybór enzymów mleczarskich, które oferują różne korzyści, takie jak pożądane cechy smakowe, poprawa tekstury i zwiększony wydatek, a także rozwiązania dla produktów mlecznych bezlaktozowych i o niskiej zawartości laktozy. W zależności od potrzeby zróżnicowania lub optymalizacji procesu, Twój enzym odnajdziesz tutaj:

 • YIELDMAX® poprawia smak i zwiększa wydatek
 • LactoYIELD® – przekształcanie laktozy w produkt o wartości dodanej, kwas laktobionowy
 • SPICEIT® – urozmaić twój ser dzięki naszej gamie lipazy

Chr. Hansen ma wiedzę i oferta produktów, które pomogą Ci wybrać kolor sera zgodnie z preferencjami konsumentów. Oferujemy pełną gamę naturalnych kolorów dla różnych rodzajów sera, od żółtych do pomarańczowych, obejmujących annatto, beta-karoten, naturalny beta-karoten lub pigmenty koloru papryki.

Chr. Hansen z dumą oferuje szeroką gamę bioprotekcyjnych rozwiązań, które usprawniają kontrolę mikrobiologiczną podczas procesu produkcji i zapewniają bardziej homogeniczne produkty o ulepszonej, jakości gotowego sera. Nasz asortyment bioprotekcyjny obejmuje również typy kultur, które są szeroko stosowane w celu zapobiegania niepożądanym drożdżom i pleśniom, naturalnie wydłużając termin przydatności produktu i zwiększając bezpieczeństwo żywności. Produktami do naturalnej ochrony sera są: , BIOSAFE ™, FRESHQ® .

Zestawy testowe

Zyskaj większy wydatek sera poprzez optymalizację koagulacji. COAGUSENS™ został zaprojektowany przez serowarów dla producentów sera i jest opartym na danych rozwiązaniem do pomiaru i kontrolowania procesu koagulacji. Ten instrument zapewnia następujące korzyści:

 • Dokładny pomiar formowania skrzepu
 • Określa idealny czas krojenia
 • Integruje się z systemami produkcyjnymi, aby automatycznie kroić w idealnym czasie. Za każdym razem!

LACTOSENS® jest bezpośrednim testem enzymu na biochipie, który bada laktozę w mleku i produktach mlecznych w ciągu zaledwie kilku minut. Test jest łatwy w użyciu, umożliwia analizę oraz szybsze uwalnianie produktu. LACTOSENS® działa w mleku, jogurcie, mozzarelli, świeżym serze, śmietanie, cottage cheese.

Poznaj nasze rozwiązania w zakresie bezpiecznego analizowania pozostałości zanieczyszczeń antybiotyków w mleku: testy mikrobiologiczne oraz szybkie testy. Szybkie testy oferują szybką odpowiedź na obecność lub brak kilku grup antybiotyków, a tym samym umożliwiają sprawne podejmowanie decyzji, czy przyjąć lub odrzucić mleko.

RAPTOR® to najprostszy i najbardziej niezawodny sposób na upewnienie się, że mleko wolne jest od toksyn i antybiotyków. Zintegrowany system inkubatora i czytnika umożliwia badanie testami BETASTAR® i Reveal® antybiotyków oraz aflatoksyn w możliwie najdokładniejszy sposób. W oparciu o trzy niezależne porty i możliwość wykonania trzech różnych testów jednocześnie, RAPTOR® oferuje dużą elastyczność.

Dlaczego Raptor?

 • Prosty w użyciu
 • Niezawodny
 • Automatyczny i dokładny
 • Wygodna archiwizacja wyników

Mięso

Kultury SAFEPRO® są naturalnymi kulturami żywności, które chronią mięso w naturalny sposób. Pomagają zapobiegać zepsuciu, wydłużają okres przydatności do spożycia oraz utrzymują lub poprawiają bezpieczeństwo mięsa oraz łososia nawet po jego otwarciu kultury. SAFEPRO® są oparte na unikalnych szczepach bakterii wyselekcjonowanych z bakterii kwasu mlekowego, które są zwykle stosowane w produktach spożywczych.

Chr. Hansen oferuje bezpieczne rozwiązania do produkcji fermentowanych wyrobów mięsnych, takie jak włoskie salami, hiszpańskie chorizo, niemieckie salami, francuski saucisson sec itd. Nasze kultury startowe zawierają szczepy, które są obecne w mięsie i zapewniają, że końcowy produkt mięsny posiada pożądane zakwaszenie, smak i kolor – co czas! Kultury mięsne salami i pepperoni obejmują różne rozwiązania z następujących zakresów: BACTOFLAVOR®, BACTOFERM® i SAFEPRO®.

Chr. Hansen wspiera nowoczesną produkcję pysznych szynek jamonów i prosciutto, oferując bezpieczne i naturalne kultury starterowe do suchego peklowanego mięsa. Nasze kultury mięsne przede wszystkim zapewniają odpowiednią barwę i jej stabilność i rozwój smaku w suszonych, wędliniach, takich jak Jamon Serrano i Prosciutto di Parma lub suszone kiełbasy, takich jak hiszpańskie fuet lub chorizo ​​sarta. Oferta Chr. Hansen obejmuje:

 • BACTOFERM® C-P-77—formowanie i stabilność barwy
 • BACTOFERM® SM-75— tworzenie barw, stabilność i tworzenie aromatów

Naturalnie bezpieczny i smaczny bekon jest możliwy dzięki naszym kulturom starterowym mięsa. Chr. Oferta Hansen oferuje:

 • SAFEPRO® ImPorous zmniejsza ryzyko powstawania porów
 • SAFEPRO® B-LC-78 – stosowany w celu poprawy barwy i rozwoju smaku oraz zmniejszenia ryzyka wystąpienia Listeria monocytogenes w surowym boczku
 • SAFEPRO® B-LC-48 – w celu zminimalizowania obecności Listeria monocytogenes w plasterkach gotowanego bekonu
 • BACTOFERM® Rubis do utrzymywania i przedłużania świeżości oraz usuwania resztek tlenu w opakowaniach próżniowych lub zmodyfikowanej atmosferze

Jeśli szukasz dodatkowego bezpieczeństwa żywności dla twoich zemulgowanych kiełbas, dla zminimalizowania ryzyka związanego ze skażeniem krzyżowym podczas przenoszenia i krojenia i chcesz uniknąć chemikaliów, wtedy Chr. Hansen może mieć dla ciebie rozwiązanie. Nasza oferta obejmuje kultury startowe, które zwiększają bezpieczeństwo żywności lub możliwość zastąpienia azotynów kulturami: SAFEPRO® B-LC-48, BACTOFERM® Rubis lub BACTOFERM® CS-300.

Czy chcesz produkować bezpieczne i pyszne jakościowe wędliny? Kultury mięsne mogą zminimalizować występowanie wad jakościowych i strat, np. z powodu występowania porów lub dziur, jak również poprawić bezpieczeństwo gotowych do spożycia wędlin. Oferta Chr. Hansen obejmuje: SAFEPRO® B-LC-48, SAFEPRO® ImPorous, BACTOFERM® CS-300, BACTOFERM® Rubis.

Chr. Hansen ma naturalne i udokumentowane rozwiązanie, które poprawia bezpieczeństwo żywności i minimalizuje wzrost Listeria monocytogenes w wędzonym lub marynowanym łososiu. SAFEPRO® NovaLox zapobiega namnażaniu się Listeria monocytogenes w dużych ilościach podczas okresu przechowywania. SAFEPRO® NovaLox jest akceptowany przez największych sprzedawców detalicznych w całej Europie i umożliwia produkcję delikatnych, smacznych i pozbawionych zanieczyszczeń ryb wędzonych.

Czy jesteś producentem poszukującym dodatkowego bezpieczeństwa lub dłuższego okresu przydatności świeżych kiełbas lub przetworów mięsnych? Kultury startowe firmy Chr. Hansen BACTOFERM® CS-300, SAFEPRO® B-LC-20, SAFEPRO® B-SF-77 wspierają świeżość i bezpieczeństwo żywności świeżych produktów mięsnych. Ponadto niektóre kultury mają korzystny wpływ na stabilność barwy mięsa.

Wino

Viniflora® umożliwia wytwarzanie win o niskim poziomie lub bez obecności SO2 bez obniżania jego, jakości i przy znacznie mniejszej niepożądanej kwasowości. Wybrane drożdże i bakterie z naszej oferty pozwolą spełnić na zapotrzebowanie konsumentów na bardziej naturalne wina i światowe trendy dla mniejszej zawartości konserwantów. Viniflora® ułatwia producentom wina dostarczanie stabilnych i przyjemnych marek win z naturalnymi kulturami ochronnymi.

Chr. Hansen dostarcza winiarzom potężne narzędzia do kontrolowania ich fermentacji malolaktycznej poprzez szereg wysokiej jakości produktów bakterii gotowych do bezpośredniego zaszczepiania: technologią DVS®. Różne szczepy VINIFLORA® zapewniają szerokie spektrum zastosowań wina: od trudnych win bazowych do win musujących pochodzących z obszarów chłodnych lub zimnego wina wysokoprocentowe produkowane w bardzo gorącym klimacie. Odkryj, w jaki sposób rozwiązania VINIFLORA® mogą pomóc w stworzeniu wina i marki za pomocą naturalnych rozwiązań mikrobiologicznych.

Bioprotekcja

Bioprotekcja to dodawanie do żywności naturalnie występujących kultur bakterii w celu zahamowania wzrostu niepożądanej mikroflory i ochrona żywności przed psuciem się. Jest to możliwe dzięki połączeniu wiedzy z techniki fermentacji z najnowszymi doniesieniami naukowymi. Zastosowanie dobrych bakterii w celu spowolnienia wzrostu złych bakterii, drożdży i pleśni jest z powodzeniem stosowane w różnych produktach spożywczych.

Bioprotekcyjne kultury FRESHQ® to całkowicie naturalny sposób na zmniejszenie ryzyka zepsucia się spowodowanego drożdżami i pleśniami, a przez to wydłużenie okresu przydatności do spożycia i zmniejszenie marnotrawstwa żywności. Jest to bezpieczne rozwiązanie oparte na tradycyjnych metodach fermentacji, które pomagają chronić markę oraz obniżyć mleczarniom koszty związane z jakością dla mleczarni. FRESHQ® jest skuteczne jako aplikacja do: Jogurtów, Śmietan, Kefirów, Twarogów, Białych serów, Serów dojrzewających, Pasta Filata.

Uniknij psucia się twojego sera kontynentalnego, jednocześnie chroniąc markę dzięki naszej gamie naturalnych kultur do żywności BIOSAFE ™. Razem z kulturą startową BIOSAFE ™ możemy przyczynić się do polepszenia profilu smakowego twego sera oraz do zapobiegania późnym wzdęciom i nieporządanym niesmakom spowodowanym przez clostridia obecne w mleku. Kultury BIOSAFE ™ pozwalają na bycie częścią naturalnego trendu i czystej etykiety oraz są zlecane w produkcji półtwardych i twardych serów.

Kultury SAFEPRO® są naturalnymi kulturami spożywczymi, które chronią mięso w naturalny sposób. Pomagają zapobiegać zepsuciu, wydłużają okres przydatności do spożycia oraz utrzymują lub poprawiają bezpieczeństwo mięsa oraz łososia nawet po jego otwarciu. SAFEPRO® są oparte na unikalnych szczepach bakterii znalezionych w bakteriach kwasu mlekowego, które są zwykle stosowane w produktach spożywczych.

Viniflora® umożliwia wytwarzanie win o niskim poziomie lub bez obecności SO2 bez obniżania jego, jakości i przy znacznie mniejszej niepożądanej kwasowości. Wybrane drożdże i bakterie z naszej oferty pozwolą spełnić na zapotrzebowanie konsumentów na bardziej naturalne wina i światowe trendy dla mniejszej zawartości konserwantów. Viniflora® ułatwia producentom wina dostarczanie stabilnych i przyjemnych marek win z naturalnymi kulturami ochronnymi.